Garanti ve İade Koşulları
1. Evalemi.com koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız her ürün, Evalemi.com garantisi altındadır.

YEDİFİL ZÜCCACİYE LTD. ŞTİ. Tüketici Hakları Kanunu'na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

2. İptal ve İade Koşulları

2.1 İade Etme Koşulları

14 gün içerisinde iade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri, iade formunu doldurarak, siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünle birlikte iade edebilirsiniz.

İade koşulları: Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satılabilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Ürünlerin etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları; ürüne ait tüm aksesuarların (toka, kemer, kurdele vs.) ürün ile beraber  iade edilmesi zorunludur.

İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde Sürat Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti Evalemi.com tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Evalemi.com karşılamamaktadır.

Faturasız İade Kabul Edilmemektedir.

2.1.1 İade Talebinde Ücret iadesi Prosedürü

İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde Sürat Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti Evalemi.com tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Evalemi.com karşılamamaktadır.

İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler Evalemi.com tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 7 iş günü içerisinde ücret iadesi Kredi Kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ödemeyi Havale/EFT  ile yapmış iseniz, vereceğiniz banka hesabına aynı şekilde ücret iadesi yapılır.

2.2 İade Etme Koşulları

Sipariş verildikten sonra  siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra saat 15:00’e kadar  iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

2.2.1 İptal Talebinde Ücret İadesi Prosedürü

Sipariş verildikten siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra saat 15:00’e kadar  iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki koşullara istinaden yapılan iptal taleplerinde ücret iadesi 7 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ödemeyi Havale/EFT  ile yapmış iseniz, vereceğiniz banka hesabına aynı şekilde ücret iadesi yapılır.

İade Adresi Bilgilendirme Esasları

İade Bilgilendirmesi: İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile bilgilendirme yapılır.

İade Adresi: Evalemi Plaza ; Uğurmumcu Mah. 2307 Sok. No:2 Sultangazi / İstanbul

Ürün iptal ve iade işlemleri hakkında detaylı bilgi için 0212 476 11 32 nolu Evalemi.com Müşteri Danışma Hattı'nı hafta içi her gün 09:00 - 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

Destek: info@evalemi.com adresine mail atabilir veya 0212 476 11 32 numaralı telefonumuzdan siparişiniz hakkında bilgi edinebilir, görüş ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz.

Faturası ile gönderilmeyen ürünlerin iadesi alınamamaktadır. İadelerinizi faturası ile birlikte göndermeniz rica olunur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.